Klasik biçimde hayal ettiğiniz gibi, dairesel açılır kapılar önümüzde açılan kapılardır. Genellikle içeri doğru açılan, sütunlara sabitlenen pimlere veya menteşelere veya her iki yandaki destek sütunlarına göre dönen kanat veya kanatlara sahiptir.

 

Bu tip bir kapı işlevsel veya estetik gereksinimlere bağlı olarak, harici veya gömme operatörler vasıtasıyla çeşitli şekillerde monte edilebilir.

Her çözüm birbiri ardına açılan kolaylık ve güvenilirliği garanti eder.

Doğru dairesel açılma çözümünü nasıl seçersiniz?

Boyutlardan başlayarak, birçok seçim kriteri mevcuttur. Kanatların kendi yapısıyla birlikte, ilk değerlendirilmesi gereken kapı genişliğidir.

Örneğin, işlenmiş demirden yapılmış ve küçüklerse, özel bir tuş kullanılarak acil durumda manuel boşa alma donanımlı 413 kompakt ve göze batmayan bir çözümdür.

402 gibi hidrolik operatörler, kapı kanadı küçük ama ağırsa ideal çözümdür.

Aynı zamanda kullanım sıklığı da fark yaratır: küçük bir yerleşim alanı kapısı gün içinde birkaç kez açılıyorsa, S418 modeli ideal çözümdür.

Kapınız geniş sütunlara mı kurulmuş?

Hiç sorun değil: kapı büyük sütunlarla destekleniyor ve şasisi operatör için oyuklarla değiştirilemiyorsa, 391 gibi mafsallı bir kol çözümünü tercih edebilirsiniz. Kurulumu kolay, çok yönlüdür, acil durumda manuel boşa alma donanımına sahiptir ve geniş sütunlar ve yan duvarlar için mükemmeldir.

Bir yaya geçişini otomatikleştirmek mi istiyorsunuz?

İstemeniz yeterli: küçük kanatlı yaya geçişleri veya kapıları için kompakt ve çıkıntısız 413 otomasyon tavsiye edilir. Sessizdir ve oldukça ağır kapılar için bile yüksek itiş gücü sunar. Operatörün üzerinde rahatlıkla erişilebilen özel tuşlu bir acil durum boşa alma donanımı mevcuttur.

Güç kesintilerinde bile durmaz

FAAC çözümleri her şeye hazırdır: 24V operatörler kapının her zaman acil durum boşa alma donanımını kullanmak zorunda kalmadan düzgün bir şekilde çalışmasını sağlayan acil durum bataryalarının kullanılabilmesini sağlar.

Tabi ki, her tip için bir model mevcuttur. Örneğin, estetik açıdan en zorlayıcı durumlarda görünmez 770N çözümü veya doğrudan kanada uygulanan S450H harici operatör.

Daha az tüketim, daha çok performans.

Dairesel açılır kapılar için tüm otomasyon sistemleri, güvenliğin yanı sıra enerji tasarrufu yönünden de teknolojik olarak gelişmiştir. Örneğin, 24V modelleri bir engelle karşılaştığında kapının hemen yeniden açılmasına izin veren güvenlik fonksiyonlarıyla donatılmıştır.

SAFEcoder gibi ek cihazların uygulanması sayesinde, bugün 230V modelleri için bir fonksiyon ayrıca temin edilebilmektedir.

FAAC, tüketimi minimuma indirebilen elektronik özellikler sayensinde çevresel gereklilikleri unutmadan gelişmektedir.

SSAFE&GREEN hakkında daha fazla bilgi için ilgili sayfaya gidiniz.

UZMANLARIMIZDAN YARARLANIN.

Bir seçim yapmanıza yardımcı olmak veya yalnızca daha fazla bilgi için, uzmanlarımızın profesyonelliklerine veya güvenilir kurulumcularımıza her zaman güvenebilirsiniz. Kontrol, fiyat teklifi veya yalnızca ek bilgiler için bizimle iletişime geçiniz.